HTML

Debreceni Floorball Sportegyesület

Hírek, érdekességek a debreceni floorballról, mérkőzésbeszámolók, interjúk, egyszóval minden, ami DFSE! ---------------------------------------------- Szeretnél floorballozni? Ne habozz csatlakozni hozzánk!!! Edzésidőpontok: hétfő: 19:30 - 21:00 szerda: 16:30 - 18:00 péntek: 18:00 - 19:30 Edzések helyszíne: Mechwart-csarnok (Széchenyi utca 58.) ---------------------------------------------- Utánpótlás edzések időpontjai: hétfő: 16:00-18:00 szerda: 16:00-18:00 péntek: 16:00-18:00 Edzések helyszíne: Vörösmarty Mihály Általános Iskola (cím: Angyalföld tér 4.) ---------------------------------------------- Női edzés: kedd: 20:30-21:30 csütörtök: 20:30-21:30 Helyszín: Medgyessy Ferenc Gimnázium (cím: Holló László sétány 6.) ---------------------------------------------- E-mail címünk: debrecenifse@gmail.com ---------------------------------------------- Keress minket a facebookon: http://www.facebook.com/debrecenifse ---------------------------------------------- Kérjük támogassa egyesületünket adója 1%-ával! Adószámunk: 18566763-1-09 KÖSZÖNJÜK! ---------------------------------------------- Következő mérkőzés, Erima U19: Miskolci SzFSE - Debreceni FSE 2012. március 24., szombat, 17:00 Miskolc, Generali Aréna ---------------------------------------------- Következő mérkőzés, X3M OB I: Debreceni FSE - DF-REK-RFT 2012. április 14., szombat, 16:00 Mechwart-csarnok, belépés a Külsővártér felől

Friss topikok

Salming Férfi OB I: Heroikus küzdelem, hatalmas mérkőzés, csak így tovább fiúk!!!!

2010.10.30. 21:53 Andris_DFSE

Habár a mérkőzés igazi felvezetője elmaradt, csapatunk a szokásosnál is nagyobb lelkesedéssel készülődött a Krokodilok elleni presztízscsatára. A felkészülést kicsit megbolygatta, hogy pénteken változtatni kellett a kezdési időponton (a kilátogatók nagy százaléka az elsőnek megadott négy órás kezdésre érkezett meg). Ennek ellenére a 15 órás kezdéskor csak a DFSE tartózkodott a csarnokban, hiszen se a Krokodilok, se a bírók nem érkeztek még meg… Negyed négy körül elébb a vendégek, majd a játékvezetők is befutottak. Tudjuk, hogy rendkívüli eset volt mindkét fél részéről (érkezésüket baleset, illetve korábbi mérkőzés gátolta), de a sportág jobb megítélése miatt szerencsésebb lenne, ha legközelebb mindenki a megadott időpontban meccsre kész lenne!

Az ügyesebb szemű kilátogatóknak „retró” érzése lehetett, hiszen a lelátón helyet foglalt a korábbi női csapat számos prominens személyisége (Dubicz Andrea, Gyollai Nikolett, Varga Orsolya), és a krokodiloknál is két kedves ismerős várta a kezdő sípszót: Duró Norbert és Pazsák Csaba (a harmadik debreceni, Varga Gergő nem akart pályára lépni korábbi csapata ellen). Mi örülnénk legjobban, ha a felsoroltak és néhány nem jelenlévő ismét a DFSE-család teljes jogú tagja lenne!

Na de akkor a mérkőzésről: a jelentősebb létszámban megjelenő krokik agresszívabban kezdtek, míg a debreceniek fegyelmezett, taktikus játékkal „válaszoltak”. Első perctől fogva nyílt sisakos küzdelem folyt, nem unatkoztak a kilátogató nézők. Nagy Ádám már az elején jelezte, hogy jó napja van, lövését bravúrral védte az először kezdőként OB I-es meccsen védő Havasi Krisztián, majd pedig egy debreceni gól is született. Szépséghibája, hogy ezt Pazsák Csaba már a krokodilok mezében szerezte. Ezt követően – talán a fővárosiak meglepetésére – a DFSE percei következtek, és teljesen megérdemelt módon először Vígh Gyula révén egyenlítettünk, majd Machlik Péter továbbítása után Nagy Ádám már a vezető gólunkat szerezte meg! Két perccel később kicsit szerencsésen került a labda Ressely Norbert elé, aki ilyen helyzetekben nem szokott hibázni, és most sem tette, ismét egál, 2:2 volt az állás. Lüktető maradt a játék, sajnos Vígh Gyula kicsit túl lelkes is volt: kétperces kiállítás lett a vége. Emberelőnyben sokáig jól takarítottunk, és már közel voltunk a kiegészüléshez, amikor Galsai Péter védhetetlen gólt lőtt. Szünetre is így fordultunk, tehát 3:2-re vezettek a krokodilok. Ugyanakkor csapatunk játéka ugyanolyan önbizalommal teljes volt, mint legutóbb a CH ellen, és az sem lett volna irreális, ha mi vezetünk 3:2-re.

A második harmadra egyértelműen mi pörögtünk fel jobban. Már az első másodpercekben is veszélyesebbek voltunk, majd megérdemelten egyenlítettünk. A 2009/2010-es bejáratott figurákból vettünk elő egyet - mint Fábry Sándor egy humor bon-bont - poénnal a végén: a teljesen tudatosan végrehajtott kombináció végén Szobonya Kornél „flikk-flakkozott” a kapuba! Már ekkor nem volt vitás, a nap és minden bizonnyal a forduló gólja született (köszönet érte még egyszer Petri Tuominennek!) A pályán lévő krokodiloktól ha megkérdeztük volna, hol vannak, nem tudtak volna Japán, a debreceni Mechwart-csarnok és Svájc között különbséget tenni! És a DFSE henger csak most indult be! Emberelőnyből ismét tudatos gólt szereztünk: Machlik Péter játszott pontosan a teljesen üres Nagy Ádámhoz, akinek „ziccer” volt távolról is bevenni a krokodilok kapuját, ismét mi vezettünk. Majd pedig a bírók a nap folyamán először hibáztak: Lánczi Andrást küldték ki, eléggé véleményes szituációban. A kiállítást követően Burai Péterrel szemben ugyanolyan módon szabálytalankodott az egyik vendégjátékos, de a bírók nemhogy következetesen két percet adtak volna, sípjuk teljesen néma maradt. Sőt, az egyik vehemensen, ugyanakkor teljesen jogosan reklamáló hazai szimpatizánst kiküldtek a csarnokból…. Ez nem érdekelte csapatunkat, hősiesen védekeztek a fiúk, SŐT! Tóth Gábor ugratta ki Cseresznye Ádámot, és „Csenye” higgadtan megszerezte a DFSE ötödik találatát! Teljes extázis volt a csarnokban, fergeteges hangulat, minden a korábbi DFSE-Dunai Krokodilok meccsekhez volt méltó. És ismét csak SŐT! Vígh Gyula a hatodikat is megszerezte, de sajnos a bírók nem látták azt, amit a vonalban helyet foglalók: azaz azt, hogy a labda bizony a belső vasról pattant ki. Amerikai fociban, jégkorongban vagy teniszben „challange”. azaz sólyomszem következett volna, de sajnos erre jelenleg még nekünk nincs lehetőségünk. Az erős első tíz percünket követően egyre inkább magukhoz tértek a kék-fehér mezes vendégek, és végül Ressely Krisztián begyötörte a negyedik krokigólt. Azt gondoltuk, hogy minimális előnyünket sikerül megőrizni, kapuvasak sorát lőttük. Épp Burai Péter lódult meg, és szerzett majdnem a CH-meccshez hasonlóan gólt, de a kipattanót eléggé érdekes körülmények között Hollósi Richárd szerezte meg (más esetekben szólt a síp, itt ismét néma maradt). Az egyedül kirobbanó Guzsaly Péterhez továbbított, akinek első ziccerét a hihetetlen formában védő Héjja Gábor védte. A kipattanót ismét a vendégek 14-ese szerezte meg, és teljesen látható módon a házon belülről (azaz olyan helyről, ahonnan ő nem találhat be) kotorta a labdát a kapuba, és még véletlenül meg is térdelte kapusunkat. Eléggé véleményes volt a labdaszerzés is, a gól teljesen szabálytalan volt, és még aggódhattunk is afelől, hogy mi lesz Gabival… (másik kiváló kapusunk, Bulátkó Kornél sérülés miatt kénytelen volt a kispadon helyet foglalni). Néhány perc kihagyás után szerencsére Héjja Gábor újra a kapu előtt térdelt, és a továbbiakban is fantasztikusan védett! A második húsz percet így megnyertük, de nem hiába volt mégis nem kicsiny hiányérzet bennünk. Ugyanakkor a közönség bíztatása erőt adott, mindenki bízott abban, hogy ismét sikerül legyőzni a krokikat!

Nagy László nem is kért mást a fiúktól, mint a további bátor, csupaszív játékot. Tudtuk, a győzelem kapujában állunk, de ott be is kell lépni! Ennek jegyében mentünk fel a mindent eldöntő utolsó felvonásra, és azt kaptuk, amit vártunk. A vendégek is kinyilvánították, hogy a két pontért utaztak a cívisvárosba, és mi is szorgoskodtunk azért, hogy egy ragyogó győzelemmel örvendeztessük meg magunkat és közönségünket. És ismét egy elég érthetetlen ítélet közbeszólt… Héjja Csaba szerelte az egyik fővárosit, és megint olyanért adtak kiállítást, amiért a finn hatodosztályban is továbbot mutatnak a sporik. A krokodilok gyorsan be is húzták a vezetést jelentő góljukat, Ressely Norbi volt megint eredményes. Mindent egy lapra feltéve támadtunk, de a nagy akarásnak nyögés lett a vége: hat perccel a vége előtt Hollósi révén a meccsen először vezettek kettővel a vendégek. Egyből időt is kértünk, rendeztünk sorainkat és gondolatainkat is, és ugyanúgy mentünk tovább, mint a meccsen korábban. Közönségünk pedig űzte a fiúkat, szólt a „soha ne add fel!”, a „Mindent bele” és a „HARCOLJATOK” rigmus.  És meg is zördült a krokik hálója: Nagy Ádám lövését még védte a vendégek fiatal kapusa, a kipattanóból a végig jól játszó Kimák Ádám viszont már betalált! Továbbra is nyomtunk, és Balogh János révén ismét gólt lőttünk!!! És ismét belefütyültek…. Maradt a 6:7, és hiába küzdöttünk hősiesen, végül vereséget szenvedtünk.

Vereséget szenvedtünk, de óriásit küzdöttünk, és bátran kijelentjük, legalább az egyik pontra rászolgált volna csapatunk! A játékvezetők sajnos több hibát is vétettek, ugyanakkor őket is megérthetjük: előzőleg ők is mérkőzést játszottak Szolnokon, majd pedig autóba pattantak, meg sem álltak Debrecenig, és egy  szenvedélyekkel felkorbácsolt mérkőzésen kellett volna helyt állniuk. Ez 95%-ban sikerült nekik, sajnos a maradék 5%-ban olyan dolgok maradtak, ami miatt még nagyobb valószínűséggel pontot szerezhettünk volna.

Csapatunk ugyanakkor minden elismerést megérdemel (a közönség úgy ünnepelte a fiúkat, mintha mi nyertünk volna). Héjja Gábor válogatott formában védett (de jó, hogy két ilyen kapusunk van!), testvére, Héjja Csaba is jól játszott. De megemlíthetnénk a rengeteget robotoló Cseresznye Ádámot, a nap gólját szerző Szobonya Kornélt, a mindig higgadt „csk”-t, Tóth Gábort, a rengeteget blokkoló, és lecselezhetetlen Burai Pétert, és így tovább egyenként. CSAPATKÉNT alkottunk ma nagyot, és mindenki büszke lehet arra, hogy ma ennek a gárdának a tagja lehetett!!!